Konsultacje mają na celu nauczyć Cię lepszych nawyków ruchowych oraz „ugruntowania”, które w sytuacjach stresowych jest kluczowym elementem. To wszystko prowadzi do powrotu do naturalnego, swobodnego i lekkiego korzystania z Twojego ciała.

Już od pierwszych zajęć zwracam szczególną uwagę na rozwinięcie u Ciebie umiejętności obserwacji. Chodzi tu o obiektywne, nieosądzające obserwowanie siebie i otoczenia.

Na tym etapie pojawiają się też elementy kolejnej umiejętności niezbędnej przy poznawaniu Techniki Alexandra. Jest to umiejętność powstrzymania natychmiastowej reakcji na chęć do działania pod wpływem pierwszego impulsu.

Pierwsze konsultacje to również czas na „walkę” ze stereotypem, że tylko zwiększony wysiłek włożony w daną czynność przyniesie lepszy efekt. Zawsze będziemy się zastanawiać czy sposób, w jaki chcemy uzyskać swój cel jest na pewno optymalny.

Wiem, że aby w pełni wykorzystać możliwości komunikacji z własnym ciałem, potrzebujesz przewodnika-nauczyciela. Poprzez mój dotyk oraz instrukcje werbalne nauczysz się słuchać własnego ciała oraz puszczać spięcia. To doświadczenie pozwali Ci odczuwać siebie w inny sposób często nazywany lekkością czy dogłębnym relaksem. Taki stan jest jednak dopiero punktem wyjścia do dalszej pracy.

Z tego powodu przez kilka pierwszych konsultacjach skupiamy się na „aktywnym leżeniu”. Dzięki niemu wzajemnym się poznajemy oraz wspólnie przypatrujemy się Twoim próbom połączenia się ze sobą.

W zależności od Twojej świadomości ciała, stopniowo będziemy wprowadzać elementy pracy w ruchu. Będzie to praca u podstaw z równowagą, oddechem i najprostszymi czynnościami z dnia codziennego jak np. chodzenie czy siedzenie. Przez samoobserwacje będziemy pracować na Twoich nawykach, aby dzięki nim wkładać w codzienne czynności niej wysiłku.

Chociaż proces przemiany może Ci się wydawać długi, to, kiedy weźmiemy pod uwagę wielkość „zniszczenia do naprawy” oraz fakt, iż jest to praca na obszarze zarówno psychicznym jak i fizycznym, to łatwiej zrozumiesz, że ten czas jest niewspółmierny z korzyściami, jakie osiągniesz. Jeśli więc pragniesz żyć w lepszej harmonii z własnym „JA” to zajęcia są przeznaczone właśnie dla Ciebie.

A ile to kosztuje? Inwestycja w dobre samopoczucie to 120 zł za 50 min. Ponieważ wiem jak ważna w tej pracy jest systematyczność, proponuję Ci co 6-tą lekcję zupełnie bezpłatnie*, by nie tylko Twe ciało poczuło komfort, ale i portfel. Ponieważ jest to praca z nawykami, zalecane jest, aby pierwsze lekcje były regularne – nawet kilka razy w tygodniu. Jest to niezbędne do utrwalenia nowych umiejętności. Z czasem między lekcjami będą coraz dłuższe przerwy, abyś ostatecznie sam potrafił powrócić do siebie.

Konsultacje indywidualne odbywają się w AZAT studio na Białołęce w Warszawie.

Spotkanie to odbywa się w mieszkaniu, abyś się czuł jak najbardziej komfortowo a nie jak „u lekarza”. Z racji, iż Technika Alexandra to nie są „ćwiczenia do wykonania” tylko obserwacja siebie w życiu codziennym, wychodzę z założenia, że już pierwsze praktyki powinny być w naturalnym środowisku.

Zajęcia odbywają się w pokoju specjalnie do tego przystosowanym. To w nim będziemy się wzajemnie siebie uczyć. Pamiętaj, iż ta nauka to proces, więc bądź przygotowany, że chwilę mi zajmie nim poznam Ciebie i Twoje potrzeby.

Swoją konsultację możesz zarezerwować przez kontakt telefoniczny, bądź bezpośrednio w kalendarzu.

Rezerwacja konsultacji indywidualnej

 

Jeśli nie możesz wzięć udziału w zaplanowanej konsultacji, poinformuj mnie proszę przynajmniej 24h przed terminem. Po tym czasie uznaję konsultacje za odbytą i zostaniesz obciążony jej kosztami.

 

* 6-ta darmowa lekcja przysługuję po wykupieniu pakietu 5-ciu lekcji.