Jeśli preferujesz naukę w grupie, warsztaty mogą się dla Ciebie okazać lepszym rozwiązaniem niż konsultacje indywidualne. Podczas warsztatów dzięki grom i zabawom poznajesz lepiej siebie poprzez drugiego człowieka. Możliwość swobodnego dzielenia się doświadczeniami i obserwacjami różnych osób, może być bardzo pomocne szczególnie na początku.

Warsztaty są organizowane przede wszystkim z myślą o osobach, które wcześniej nie zetknęły się z powyższą Techniką by zapoznać je z głównymi założeniami. Jednak zapraszam również osoby z doświadczeniem, w celu utrwalenia oraz poszerzenia dotychczasowej wiedzy.

 

Najbliższe warsztaty:

Styczeń

13-14. 01 Warszawa „Strząśnij stres i bądź sobą”

Luty

17.02 Warszawa „Zgraj się ze sobą” 

 

 

Opis poszczególnych warsztatów:

Cykliczne zajęcie na Białołęce „Wrzuć na luz” STARTUJEMY 5.01.2018

(Masz możliwość dołączenia w dowolnym czasie i pracować w swoim tempie nad samoświadomością. Zajęcia będą grupowe, jednak z racji na specyfikę Techniki, podejście będzie indywidualne).

Za dużo stresu w codziennym życiu? Ból ramion, szyi, migreny czy dyskomfort to norma? Stosujesz różne rozwiązania, jednak nic nie działa na dłuższą metę?

To normalne, kiedy skupiasz się na skutkach, a nie na przyczynie!

Efekt?

Po całym dniu narastających napięć i frustracji stajesz się tykającą bombą. Wracasz do domu, a tu trzeba zrobić obiad, partner został dłużej w pracy, a córce o 23 przypomina się, że trzeba zrobić projekt z fizyki…oczywiście na jutro…

To się nie może skończyć dobrze!

Gorąca kąpiel może i pomoże, ale czy znajdziesz na nią czas?

Na to wszystko jest to rozwiązanie – coś co sprawi, że trudne emocje i spięcia będziesz uwalniać na bieżąco. Jest to praca u podstaw i dzięki temu takie rzeczy nie będą w Ciebie uderzać.

Jeśli więc tęsknisz za poczuciem, że dobrze dbasz o siebie, swoje zdrowie, a dzięki temu i swoją rodzinę – wrzuć na luz!

Jeśli tęsknisz za wyciszeniem, swoim ciałem oraz za przestrzenią w głowie, czyli za spokojem wewnętrznym, który pozwoli Ci się cieszyć dziećmi – wrzuć na luz!

Jeśli jesteś gotów być bardziej świadomy swojego ciała i zmienić nawyki myślowe to mam ogromną przyjemność zaprosić Cię na spotkanie z Techniką Alexandra by razem.. wrzucić na luz! 🙂

Co zyskasz dzięki pracy z Techniką Alexandra?
• Nauczysz się zauważać od razu napięcia i je uwalniać.
• Zyskasz więcej energii w ciągu dnia, a w nocy będziesz mieć głębszy sen.
• Dostaniesz konkretne sposoby do radzenia sobie ze stresem na bieżąco.
• Nauczysz się zrzucać ciężar z pleców, dzięki czemu Twoja postawa nie będzie przygnieciona i „wystrzeli” do góry.

Chcesz tego doświadczyć?

Zapraszam Cię na cotygodniowe spotkanie w Joga na Tarchominie.
Daj sobie godzinę na poszukiwanie siebie.

Wartość inwestycji w Twoje i Twojej rodziny zdrowie to jedynie 60zł / 1h
Możesz również wykupić miesięczny karnet (4 spotkania) za 200zł

Zapisy przez formularz (Grupa musi mieć minimum 5 osób aby zajęcia się odbyły i może liczyć max 15 osób).

Serdecznie Cię zapraszam na doświadczenie siebie w nowy sposób.

 

„Zgraj się ze sobą”

Kilka godzin spędzonych w tej samej pozycji np. przed komputerem może dać się nieźle we znaki.

Bóle karku, napięcia mięśniowe, trzeszczący z wysiłku kręgosłup potrafi zepsuć przyjemność z wykonywania najprzyjemniejszych czynności.

Stosujesz różne rozwiązania, jednak nic nie działa na dłuższą metę?

A gdyby tak było jednak coś, co jest w stanie sprawić, że takie sytuacje nie będą dla Twojego ciała straszne…? Co więcej, właściwie już to masz! Tylko instrukcja obsługi gdzieś tak jakby się zawieruszyła.

Kiedyś miałam ten sam problem i z pomocą przyszła mi Technika Alexandra. Sprawiła, że nauczyłam się rozumieć swe ciało i przychodzić mu z aktywną pomocą, gdy tego potrzebuje.

Jak Technika Ci pomoże?
• Zaczniesz ekonomiczniej używać ciała.
• Z łatwością poradzisz sobie z sytuacjami stresującymi.
• Nauczysz się jak pozbywać się niepotrzebnych napięć.
• Poprawisz swoje oddychanie.
• Będziesz efektywniej siedział

• Osiągniesz lekkość i koordynację ruchową.

Wartość inwestycji to jedynie 269zł / 5h, natomiast możliwości bezcenne.

 

 Współpraca z innymi technikami

„Strząśnij stres i bądź sobą” (Technika Alexandra oraz TRE)

Odkryj, w jaki sposób funkcjonujesz w ciele i poprzez ciało, pozbądź się napięć i podaruj sobie nowy, optymalny, wzorzec ruchu.

Zapraszamy na unikatowy warsztat – połączenie TRE® i Techniki Alexandra – który pozwoli Ci doświadczyć swojego ciała w inny niż dotychczas sposób.

Technika Alexandra – jest wyjątkową metodą oduczającą „nie najlepszych” czy wręcz szkodliwych dla Ciebie nawyków ruchowych. Pokazuje jak używać ciała bez wysiłku, efektywnie i bez bólu. Pozwala również dostrzec „trudniejsze” miejsca w Twoim ciele i umożliwia rozluźnienie tych napięć, które Ciebie ograniczają.

TRE ® to unikatowa metoda pracy z ciałem, którą opracował dr David Berceli. Za pomocą specjalnych ćwiczeń, w ciele uruchamia się naturalna reakcja drżeń neurogenicznych, usuwająca napięcia – także zalegające od wielu lat. Stosowana regularnie działa na bardzo głębokim poziomie – harmonizuje się cały układ nerwowy, organizm wycisza się i odzyskuje naturalną równowagę.

Czym są te warsztaty?

Jest to możliwość doświadczenia dwóch technik, szanowanych na świecie, mało znanych w Polsce. Podjęłyśmy się tej współpracy, aby jeszcze łatwiej było Ci dotrzeć do siebie. Praca będzie w dwóch lub czterech blokach – wybierz sam. Z Agatą rozpoznasz ograniczenia w ruchu i zobaczysz jak przywrócić swobodę w swoim ciele. . Następnie naturalnie uruchomisz ciało poprzez drżenie z Robertą. Dowiesz się dlaczego ciało reaguje tak, a nie inaczej w stresujących sytuacjach i jak samodzielnie ze sobą pracować.

Na naszym warsztacie:
• Zrozumiesz lepiej swoje ciało i jego reakcje na stres
• Nauczysz się jak efektywnie pozbyć się niepotrzebnych napięć
• Doświadczysz nowej jakości odczuwania w ciele.
• Poczujesz co znaczy być ugruntowanym
• Poznasz najlepsze dla siebie wzorce ruchowe
•Otrzymasz konkretne wskazówki do samodzielnej pracy po warsztacie.

Wartość inwestycji zależy od Ciebie:
Pakiet 1 -> 250zł (2 bloki w sobotę)
Pakiet 2 -> 450zł (4 bloki – 2 w sobotę i 2 w niedzielę)
Pakiet VIP -> 650zł (to pakiet 2 + 2 konsultację indywidualne (mix lub 2 x to samo).

Terminy konsultacji indywidualnych są do uzgodnienia z danym nauczycielem drogą elektroniczną nie później niż 60 dni PO warsztatach. Jeśli wybierasz TRE napisz do Roberty na roberta@pozytywka.org jeśli chcesz konsultacje z Techniki Alexandra swojego maila wyślij do Agaty.

W celu rezerwacji miejsca:
1. koniecznie wyślij maila na adres azatalexandertechniquestudio@gmail.com z zapytaniem o dostępne miejsce
2. dopiero po otrzymaniu maila potwierdzającego proszę o wpłatę całości w ciągu 3 dni od zgłoszenia na rachunek nr: 49 1870 1045 2078 1003 7886 0001; W tytule przelewu proszę podać: Warsztaty „Strząśnij stres i bądź sobą”.
Brak dokonania wpłaty w ciągu 3 dni jest równoznaczna z anulowaniem rezerwacji.

Tylko 12 miejsc. Decydując się dziś masz gwarancję miejsca.

O nas:
Praca z ciałem jest naszą pasją. Umysł w połączeniu z ciałem potrafi przemienić życie. Aktywnie promujemy zdrowy styl życia bo wiemy, że warto.

 

Roberta Czarnecka – TRE ® provider, terapeutka zajęciowa, pasjonatka pracy z ciałem. Pracuję zarówno z dorosłymi jak i dziećmi. Uczę ludzi drżeć – przez co mogą doświadczyć siebie w nowy sposób i pozbyć się starych wzorców reakcji, dopuszczając do głosu naturalną mądrość ciała.

 

Agata Ziemniewicz – nauczyciel Techniki Alexandra.

Podkreślam nierozłączność ciała i umysłu w każdej dziedzinie naszego życia. Pomagam uwolnić się od emocji, które mają odbicie w ciele, od bólu fizycznego oraz bólu egzystencjalnego. Pragnę, aby poprzez Technikę Alexandra ludzie otworzyli swoje umysły i zaczęli świadomie ich używać. Często nie dostrzegamy zadawnionych napięć w naszym ciele, nie znamy innych wzorców ruchu niż te utrwalone w nas. Stare niepotrzebne nawyki sprawiają, że podświadomie wracamy do niekorzystnych schematów. Z nami poznasz nowy schemat tylko dla Ciebie!

W razie pytań pisz śmiało!

 

Przeciwwskazania:

– ciąża,

– świeży uraz fizyczny / operacja [ćwiczyć można 6-8 tyg po poważniejszym zabiegu medycznym],

– osoby z astmą proszone są o pamiętaniu o lekach

 


UWAGA! Jeśli nie możesz przybyć do Warszawy, zbierz grupę min. 6 osób, a warsztaty przyjadą do Ciebie!