Dla kogo  jest Technika Alexandra?

Dla Ciebie!
Jeśli chcesz popracować nad:
 • lepszym radzeniem sobie ze stresem
 • zwiększeniem świadomości swojego ciała
 • osiągnięciem relaksu na co dzień
 • głębokim i pełnym oddechem
Dla muzyków,
jeśli pragną nauczyć się:
 • radzić sobie z tremą
 • naturalnej pozycji przy instrumencie
 • grać bez bólu
 • korzystać efektywniej z ciała
Dla osób pracujących głosem,
jeśli chcą, aby:
 • głos był lekki i donośny
 • trema nie przeszkadzała w występach
 • głos się nie męczył i „nie zdzierał”
 • oddech był pełny i głęboki
Dla kobiet w ciąży,
jeśli chcą:
 • mieć lepszy balans
 • nauczyć się odciążać kręgosłup
 • przygotować się do połogu
 • nauczyć się jak opiekować się dzieckiem bez krzywdzenia siebie
Dla osób z bólami kręgosłupa,
jeśli są gotowe na naukę jak:
 • bez wysiłku korzystać z siebie
 • odciążyć kręgosłup, poprzez pracę nóg
 • zwalczyć złe nawyki ruchowe
 • efektywniej i ekonomiczniej używać własnego ciała
Chcesz wiedzieć co mówią o mnie studenci?
Zapraszam do zapoznania się z opiniami.

Potrzebujesz więcej powodów?

Popatrz na listę:100 korzyści, które daje Technika Alexandra. Postaram się ją podzielić tematycznie, na tyle na ile się uda. Zacznijmy od podstaw – stan relaksu:

1. Doświadczanie stanu relaksu jest niezmiernie przyjemne – tu chyba nie muszę pisać nic więcej.

Z początku jest to chwila podczas lekcji. Później utrzymuje się godzinę, dzień trzy…. Ciekawe jest to, że taki stan relaksu docelowo nie trwa dzień czy dwa. Jest to bardziej podobne to staniu zakochania, które niezależnie od wydarzeń zewnętrznych się nie zmienia, a spotkanie z ukochanym daje Ci kolejną energie. W tym przypadku tym ukochanym jest z Technika Alexandra, do której będziesz miał dostęp 24/7.

2. Jest to stan kiedy uczysz się wolniej żyć.

Dla niektórych jest to powód przyjścia do mnie. Dla wszystkich praktykujących jest to efekt „uboczny”. Pierw musisz zwolnić by nauczyć się być świadomym. Z czasem jest to dla Ciebie niezmiernie naturalny stan z którego nie chcesz wychodzić. Powoli zauważasz, że Twoje zwolnienie powoduje, iż świat wokoło również zwalnia więc wcale nie zostajesz w tyle…

3. Cieszysz się życiem.

Ponieważ jesteś zrelaksowany i świadomy zaczynasz na nowo poznać piękno Świata. Przez rozluźnione oko inaczej widzisz. Kolory są żywsze, widzisz wyraźniej i niejako odkrywasz Świat na nowo. Mając czas (ponieważ żyjesz wolniej) dajesz sobie przestrzeń na spacery i przebywanie z naturą (nawet jeśli jest to kwestia odległości jednego przystanku w drodze z pracy do domu).

4. Umiesz się o siebie zatroszczyć.

Słuchając siebie wiesz kiedy zaczynasz być spięty. Wychwytując to niemal natychmiast jesteś w stanie na bieżąco odpuszczać napięcie, by powrócić do stanu relaksu. Dzięki Technice Alexandra masz narzędzia by w każdej chwili, nawet podczas występu, zredukować napięcie w sposób niewidoczny dla innych.

5. Umiesz wyznaczać granice

Kiedy jesteś zrelaksowany łatwiej w sposób kulturalny komuś odmówić, lub dopomnieć się o swoje. Nasza spokojna, ale pewna postawa powoduje, że odbiorca traktuje nas z szacunkiem. A jeśli zdarzy się, że trafimy na czyjś kiepski dzień, łatwiej rozumiemy, że to jest kwestia tej drugiej osoby a nie „nasza wina”.

6. Masz więcej cierpliwości

Tego też raczej nie trzeba tłumaczyć, szczególnie jeśli masz dzieci (albo pracujesz w korpo). Bo ile razy trzeba mówić to samo? Czasem masz wrażenie, że jesteś jak zdarta płyta i z każdym powtórzeniem jesteś bardziej spięty aż wybuchasz. Stan relaksu i powracanie do niego na bieżąco powoduje, iż każdy raz jest niejako pierwszy – bo bez obciążenia frustracji i podirytowania. Jak Ci się podoba takie podejście?

7. Mniej chorujesz

Wiele chorób jest powodowane stresem. Może doświadczyłeś już tego w szkole kiedy każda odpowiedz przy tablicy była równoznaczna z bólem brzucha lub głowy. Stres powoduje jednak poważniejsze choroby niż psychosomatyczny ból. Warto o tym pamiętać i relaksować się tak często jak tylko możesz. Pytanie czy na tym etapie Twojego życia jesteś w stanie to zrobić?

8. Lepiej sypiasz

Pytanie o najlepszą pozycję, materac, poduszkę do spania zadaje średnio co drugi student. Problem słabego snu jest bardzo często widoczny niezależnie od wieku. Jak wiesz sen jest ważny. Sekret dobrego snu? Pójść spać zrelaksowanym! Po takiej nocy masz lepsze samopoczucie i budzisz się gotowy na kolejny wspaniały dzień.

Kiedy już wiesz jak osiągnąć relaks z łatwością zauważysz zmianę w swojej postawie. Jakie korzyści ma ta zmiana?

9. Lepsza postawa – lepsza prezencja

Tu komentarz jest zbędny 😊

10. Ulga w przewlekłych bólach

Wiele bóli jest spowodowana trzymaniem napięcia lub nieprawidłowym korzystaniem z siebie. Kiedy zaczynasz zwracać uwagę na postawę, zauważasz jak wykonujesz poszczególne czynności. Wtedy dostrzegasz, ile z tych bóli sam sobie nieświadomie sprawiasz i pogłębiasz przy przeróżnych codziennych czynnościach.

11. Jesteś sprawniejszy fizycznie

Posiadając wiedze co jak działa, jakie ma możliwości i korzystając z prawidłowych mięśni na co dzień, najmniejsza czynność może być ćwiczeniem. Poprawny ruch sam w sobie powoduję, że używasz wszystkich mięśni więc nie potrzebujesz skupiać się bardziej na ćwiczenie np. nóg ponieważ korzystasz z siebie w sposób skoordynowany.

12. Masz dużo energii

Ponieważ nie napinasz się niepotrzebnie, „oszczędzasz” na tym zabiegu bardzo dużo energii. Jest to na tyle odczuwalne, że po pracy nie czujesz zmęczenia i masz siłę na inne aktywności w tygodniu niż netflix na kanapie. Bardzo wielu moich studentów w krótkim czasie zaczęło odczuwać potrzebę ruchu, która stawała się ich codziennym rytuałem.

13. Masz więcej przestrzeni.

Jeśli byłaś na moich warsztatach doskonale wiesz jak łatwo jest dać sobie przestrzeń do której inni nie mają dostępu. Nie mówię tu o przestrzeni mentalnej (to dział o postawie), ale o fizycznej przestrzeni którą jesteś wstanie poczuć nawet w najbardziej zatłoczonej komunikacji miejskiej. W czasach wiecznego pośpiechu zaciskanie i spinanie się, fizycznie powodujemy nasze skurczenie. Otwartość czyli danie sobie przestrzeni, to początek możliwości oddechu pełną piersią.

14. Potrafisz zachować przez wiele godzin jedną pozycję np. siedzącą i jest Ci wygodnie.

Kiedy nie walczymy ze sobą, z niewygodą i z grawitacją okazuje się, że siedzenie bez oparcia krzesła jest wygodne, stabilne i bezproblemowe. Trzeba tylko wiedzieć jak i zamienić to w nawyk – zdrowy nawyk.

15. Potrafisz korzystać z ciała w naturalny – biologiczny sposób, a nie w ten spaczony przez media.

Dzięki mediom mamy bardzo spaczony obraz naszego organizmu. Syrop na kaszel trafia prosto do płuc, a leki na żołądek od razu do niego… Kiedy zaczynasz się zastanawiać co jak robisz, jak można to robić lepiej nagle zauważasz dziwaczne kanony wpajane przez wszystkich dookoła jak np. że kobieta w ciąży wypycha ciężki brzuch… Jak wypycha to jest ciężki, a gdyby tak go nie wypychała?

16. Łatwiej przechodzisz ciąże

Ciąża to piękny czas kiedy masz zazwyczaj 9 miesięcy wiecznych zmian. Potrafiąc dbać o siebie, żadna zmiana Cię nie zaskoczy. Mając równowagę i dobrze rozłożony ciężar równomiernie na nogach żaden brzuch nie jest dla Ciebie ciężarem. A i Twój kręgosłup z tego skorzysta….

Na co jeszcze masz realny wpływ przez prawidłowe korzystanie siebie dzięki Technice Alexandra?

17. Kiedy odpowiednie mięśnie wykonują swoją prace jesteś bardziej elastyczny dzięki czemu masz większe mobilność i wytrzymałość.

18. Dzięki prawidłowemu korzystaniu z siebie zmniejszasz napięcie w ciele co niweluje występowanie kontuzji. A jeśli zdarzy Ci się kontuzja…

19. …szybciej dochodzisz do siebie nawet po operacjach.

Często po kontuzji prawej nogi większość pracy nadal (mimo zupełnego powrotu do zdrowia) wykonuje lewa noga. Przez o jest wyższe ryzyko jej kontuzji). Dzięki samoświadomości jesteś w stanie to wychwycić i wrócić do prawidłowego rozłożenia ciężaru na obydwie nogi.

20. Lepsza kondycja

Dzięki prawidłowym nawykom zaczynamy wyrównywać obciążenie preferowanej strony. Dzięki temu jesteś sprawniejszy, bardziej skoordynowany i wolniej się męczysz.

21. Poczucie lekkości

Po puszczeniu niepotrzebnych napięć, wielu moich studentów opisywało ten moment jak gdyby zrzucali siebie wór z kamieniami. Lekko, wolno, pełni oddechu. Jest to zmiana przez każdego opisywana inaczej, ale dla wszystkich bardzo przyjemna i stająca się wspaniałym „skutkiem ubocznym” osiągnięcia lepszej postawy.

22. Jesteś uziemiony

Kiedy stopy prawidłowo pracują zaczynasz czuć uziemienie. Wpływa to na Twój sposób chodzenia, ale również na inne poczucie siebie. Czujesz się bardzie pewny siebie, dostojniej i mocniej osadzony co daje Ci przekonanie, że możesz wszystko!

23. Pomaga budować siłę mięśni

Często mnie pytacie czy są w Technice Alexandra jakieś ćwiczenia? Z jednej strony nie ma żadnego, z drugiej zaś wszystko- najmniejsza czynność od picia herbaty, mycia podłogi czy biegania – może być takim ćwiczeniem. Świadomość przy tych czynnościach powoduje, że korzystasz z prawidłowych partii mięśni dzięki czemu w ciągu dnia wszystkie z nich są aktywne. Pierwsze co Ci się wzmocni to siła nóg. Nawet nie wiesz ile osób (nawet tych chodzących na siłownie) ma zbyt słabe nogi by usiąść. A jak wzmocnisz nogi to….

24. Odciążasz kręgosłup

To co dziś robisz z pleców w dużej mierze mogłoby być wykonywane z nóg. Zniweluje to u Ciebie bóle kręgosłupa, migreny, drętwienie rąk….

25. Odciążenie kolan

Wiele osób kiedy zaczyna odciążać kręgosłup zaczyna dźwigać wszystko na kolanach, zapominając, że nogi są od ud po stopy.

26. Lepsza równowaga – to troszkę wychodzi z innych punktów. Jednak dla osób z problemami np. z błędnikiem specjalnie wydzieliłam ten punkt.

27. Pełniejszy oddech

To wartość samo w sobie. Warto jednak wspomnieć, że ma to wpływ na dotlenienie komórek, a za tym idą zmiany biologiczne ku lepszemu zdrowiu, które między innymi są widoczne np. w skórze.

28. Lepszy metabolizm – czyli możesz schudnąć 😛

29. Akceptujesz swoje ciało

W czasach Photoshop i nierealnych kanonów to ogromna wartość dla każdego z nas. Budowa Twojego ciała z pewnością się zmieni-ręce wydłużą, plecy rozszerzą. Jednak ten proces zmian przede wszystkim nauczy Cię kochać swoje ciało takie jakie jest – a każdego dnia będzie inne.

30. Zdrowszy wygląd – kiedy mamy proste plecy, nie jesteśmy zmęczeni i jesteśmy w pełni świadomi, wiek to tylko liczba. A do tego dochodzi promienny wygląd (dzięki lepszemu dotlenieniu) i z szarej myszki stajemy się Panami własnego życia.

31. Lepsze korzystanie z siebie – wzmocnienie mięśni, które faktycznie powinny pracować przy danej czynności i nauczenie relaksu tych, które w tym czasie nie są potrzebne. To nam daje…

32. Więcej energii – korzystanie z grawitacji, używanie napięcia tylko potrzebnych mięśni, tylko tyle ile faktycznie potrzeba zaoszczędza dużo energii. Możemy ją wykorzystać na to wszystko na co dziś nie masz już siły.

33. Przestajesz miewać migreny – większość bóli głowy to efekt zbyt dużego poziomu stresu i złego snu. Ponieważ wiesz jak się relaksować wykluczasz dwie główne przyczyny bólu głowy.

34. Obniżasz ciśnienie krwi dzięki czemu wiele chorób ominie Cię szerokim łukiem.

35. Wzmacnia układ odpornościowy poprzez aktywność białych krwinek, które przyczyniają się do zwalczania wirusów

36. Lepsza perystaltyka

Poczucie ciężkości, uporczywe zaparcia, uciążliwe gazy czy ból brzucha nie jest czymś co chcesz odczuwać. Niestety szybkie jedzenie oraz napięte ciało to bilet w jedną stronę. Podczas lekcji ze mną często muzyką nam towarzyszącą jest burczenie brzucha. Nie mówię tu o lekkich pomrukach, ale o pięknych symfoniach, które zawsze odbieram jako komplementy. W skrajnych przypadkach obecność w łazience zaraz po lekcji jest obowiązkowa. Nie ma jak pełen relaks 😛

Trzecim elementem, którego uczysz się przez samoświadomość są emocje -zauważanie, nazywanie i przeżywanie.

37. Zatrzymujesz się

Dzięki zatrzymaniu dajesz sobie szanse na zauważanie emocji, które są z nami non stop, a nie jak większość uważa tylko wtedy jak coś nas zdenerwuje czy rozweseli.

38. Emocje – rozumiemy swoje stany

Nikt ani nic nie odpowiada za Twoje emocje, bo one są Twoje! Zrozumienie tego jest ogromnym krokiem. Zmiana myślenia z „mąż mnie wkurzył bo nie pozmywał naczyń”, na „wkurzam się na niepozmywane naczynia, bo moja potrzeba porządku jest frustrowana” to ogromna różnica.

39. Szybko wychwytujesz emocje

Jak często coś Cię „gryzie”, ale nie wiesz co? Wychwycenie i nazwanie emocji jest niezbędne w celu ich przepracowania. Dzięki stałemu kontaktowi z emocjami (a nie chowania ich) masz wiele sposobności do ćwiczenia się w tej dla wielu nieznanej materii. Z upływem czasu rozumiesz swoje emocje i łatwiej Ci sięgnąć po potrzebne zasoby, aby emocje niepotrzebnie nie eskalowały lub nie zżerały Cię od środka.

40. Panujesz nad emocjami.

Absolutnie nie chodzi mi tu o kontrolę, tylko o nie dawaniu się ponieść emocjom kiedy tego nie chcesz. O świadomym ich przeżywaniu bez szkody na zdrowiu Twoim czy Twoich bliskich, czy ewentualnych szkód w zastawie stołowej.

41. Masz więcej empatii

Kiedy widzisz pełen obraz (emocje, niezaspokojone potrzeby, wyuczone mechanizmy reagowania) zaczynasz lepiej siebie rozumieć. Dzięki temu masz do siebie więcej empatii i wyrozumiałości. Z czasem tą umiejętność przenosisz na inne osoby.

42. Trudno Cię wbić w bycie ofiarą

„Bo Ty zawsze”, „bo Ty nigdy” dwa okropne kłamstwa, w które tak łatwo wierzymy. Im bardziej jesteś twardy i napięty tym łatwiej taki pocisk Cię zrani. Wywoła w Tobie poczucie winy i wepchnie na ścieżkę myślową „jestem beznadziejny”. W momencie kiedy jesteś zrelaksowany i luźny – także w głowie – co najwyżej lekko Cię zepną w ciele – ale też niekoniecznie. Mając jednak narzędzia z Techniki Alexandra szybko dasz radę odpuścić.

43. Jesteś odporniejszy psychicznie

Jeśli ktoś Cię obrazi po mandaryńsku jest ogromna szansa, że w ogóle się tym nie przejmiesz. Dlaczego? Bo nie zrozumiesz co było powiedziane więc Ty nie będziesz mógł nadać znaczenia słów, które usłyszałeś. Kiedy jesteś w stanie rozluźnienia słowa nie dotykają Ciebie, tylko wybrzmiewają gdzieś obok. Dzięki temu mniej się przejmujesz opiniami innych. Słyszysz je i możesz się zastanowić czy maja sens, ale nie przyjmujesz ich za pewnik. Mam nadzieję, że chociaż raz miałeś tak, że byłeś tak zrelaksowany, że nic nie było Ci w stanie popsuć Twojego świetnego samopoczucia.

44. Świadomi emocji możemy nimi zarządzać

45. Radzenie sobie z presją otoczenia, z byciem nie dość dobrym i z wymogiem bycia lepszej wersji siebie.

Dlaczego? Bo wiesz, że jesteś wspaniała! Owszem może i masz rzeczy nad którymi możesz popracować – ale któż ich nie ma? Nie będziesz nigdy idealna! Nigdy nie zadowolisz wszystkich! Jednak wystarczy, że zadowalasz siebie! A jeśli jeszcze tu nie jesteś, to dzięki Technice Alexandra dokładnie wiesz nad czym CHCESZ (a nie musisz!) pracować. A to jest ogromna różnica

46. Wiesz i rozumiesz że masz prawo na odczuwanie i wyrażanie wszelkich emocji.

Radości, złości, smutku, irytacji, niechęci…Nie ma w tym nic złego pod warunkiem, ze szanujesz granice innych osób. Nie można się za bardzo cieszyć, ani za bardzo złościć. Można jednak wyrażać to w niewłaściwy sposób. Będąc jednak świadomym jesteś w stanie wyrażać je w sposób akceptowalnie społecznie.

47. Uczysz się zdrowego egoizmu

To wszystko wpływa na jeszcze jedną bardzo ważną rzecz na zmianę w sposobie myślenia:

48. Skupiasz się na pozytywach

49. Nie przejmujesz się drobiazgami

50. Uspakajasz natłok myśli

51. Łatwiej się skupiasz

52. Jesteś bardziej kreatywny

53. Nie boisz się próbować

54. Uczysz się i doświadczasz, że mniej znaczy więcej i każda najmniejsza zmiana ma ogromne znaczenie.

55. Mniej przejmujesz się niepowodzeniami

56. Nie zależy Ci na opinii innych

57. Wzrasta poczucie własnej wartości i sprawczości

58. Lepiej rozumiesz siebie

59. Zaczynasz siebie kochać

60. Jesteś dla siebie dobry i wyrozumiały

61. Zwraca uwagę na Twoje nawyki myślowe i świadomie rezygnujesz z tych które nawet nie są Twoim głosem

62. Prawdziwie poznajesz siebie – swoje emocje, potrzeby i potrafisz je oddzielać od oczekiwań innych

63. Zaczynasz czuć potrzebę troski o siebie

64. Odkrywasz nowe potrzeby: zabawy, samorozwoju, bycia ze sobą

65. Masz nowe pasje

Co daje połączenie wszystkich trzech elementów: relaksu (w ciele i głowie), pozycji (przekuta w lepsze nawyki) i emocji (ich świadome przeżywanie):

66. Umiesz na bieżąco redukować stres

67. Wzrasta poziom dopaminy i serotoniny czyli hormony szczęścia, a obniża się poziom kortyzolu czyli hormonowi stresu

68. Lepiej sobie radzisz przy stanach depresyjnych, lękowych

69. Wspomaga przy zaburzeniu odżywania

70. Zdobywasz techniki z których możesz korzystać na każdym etapie do końca swojego życia.

71. Możesz ją stosować zawsze i wszędzie

72. Akceptujesz siebie

73. Masz możliwość poznania fantastycznej i ciekawej osoby jaką jesteś Ty! Jest to podróż w głąb Ciebie która pozwala Ci zobaczyć siebie oraz Twoje otoczenie w nowej perspektywie

74. Masz nowy sposób na zdrowsze życie.

75. Krótszy czas regeneracji przez pozytywne myślenie, dotlenienie, lepszy sen i lepszy stan psychiczny

76. Brak bóli psychosomatycznych , a jeśli wystąpią umiejętność poradzenia sobie z nimi na bieżąco dzięki nabytej wiedzy

77. Proces zmian jest dostosowany konkretnie do Ciebie, ponieważ otworzysz się na niego tyko wtedy kiedy będziesz gotowy. A kiedy tak się stanie będziesz przygotowany na nowe…

78. Przestajesz myśleć jednotorowo

79. Masz więcej czasu i energii na nowe pasję

80. Dajesz sobie czas dla siebie

81. Lepiej zarządzasz czasem

82. Przestajesz żyć w gotowości

83. Samoświadomość powoduje że szybciej i lepiej potrafisz odczytać sygnały idące z ciała. Z tego powodu szybciej możesz udać się do lekarza kiedy coś niepokojącego się wydarzy. Szybsza reakcja to większa skuteczność w leczeniu.

84. Żyjesz tu i teraz. Doceniasz życie, doświadczasz go i faktycznie żyjesz, a nie wegetujesz. Dzięki temu nie jesteś ani w żalu w przeszłość, ani w obawach o jutro. Jesteś tu i teraz!

85. Przy ciągłych, a czasem niespotykanych zmianach jesteśmy w stanie na bieżąco, z nabytą wiedzą zaaplikować Technikę Alexandra do nowych warunków, aby niezależnie od naszego stanu było nam jak najzdrowiej i najwygodniej.

86. Czujemy się i jesteśmy silniejsi. Niezależnie od doświadczeń dajemy sobie z nimi radę, chociażby przez bezproblemową prośbę o pomoc.

87. Ponieważ jest to proces na przestrzeni czasu widzisz ile zaszło zmian. Jest to bardzo pomocne w trudniejszych sytuacjach, które wydają się zbyt trudne. Wgląd w swój świadomy samorozwój daje Ci siłę, że wszystko jest możliwe jeśli jesteś pokorny i wytrwały.

88. Pomaga Ci ogarnąć życie. Zaczynasz zauważać co DLA CIEBIE ma największą wartość, co chcesz robić i masz odwagę na zmianę życia jeśli taka jest według Ciebie najlepsza.

89. Pomaga w codziennych czynnościach przy takich chorobach jak Alzheimer, Parkinson.

90. Jesteś w lepszej kondycji psycho – fizycznej

91. Umiesz już wziąć odpowiedzialność za siebie

92. Jesteś spokojniejszy

Kiedy jesteśmy spięci najmniejsza czynność może spowodować, że wybuchniemy. To samo zachowanie w momencie kiedy jesteśmy zrelaksowani albo nie będzie przez nas zauważone, albo nie wpłynie na nas w tak drastyczny sposób. Co więcej czasami taka sytuacja może nas nawet rozbawić albo spowodować, że zamiast się złościć zaoferujemy swoją pomoc.

93. Jesteś bardziej wydajny

Kiedy jesteś rozluźniony masz większość sprawczość. Zarówno Twoja głowa jest wypoczęta dzięki czemu masz kreatywne pomysły, ale również Twoje ciało wolniej się męczy. Ile razy musiałeś przerwać pracę bo zmęczenie lub ból były zbyt wielkie. Podczas relaksu nie masz tego problemu i naprawdę możesz cieszyć się pracą.

94. Mniej bólu

Na temat tego punktu można by spokojnie napisać pracę doktorską. Napięcia w ciele powoduje nie tylko ból ramion, szyi, pleców czy oczu. Są to również bóle psychosomatyczne, niewygoda w klatce, zmęczenie kończyn… A na to wszystko może zaradzić relaks. Relaks który dzięki Technice Alexandra możesz sobie zapodać zawsze i wszędzie.

Odnajdujesz w powyższych 94 punktach potrzebę zadbania o siebie? Nie? To może poniższe zachęcą Cię do spróbowania Techniki Alexandra

95. Masz czas dla rodziny

Będąc w stanie relaksu mniej przejmujesz się pracą (co nie równa się mniejszemu przykładaniu!) Dzięki temu nie zanosisz jej do domu. Czas z rodziną jest faktycznie czasem dla niej gdyż potrafisz się przełączyć bez problemu nawet po najcięższym dniu.

96. Potrzebuje mniej gadżetów domu .

Co raz częściej słyszymy że to prawidłowej postawy jest potrzebny super hiper krzesło = mega drogie. Do bycia prostym super ekstra żuczek czy inny motylek na plecy. By nic nie bolało matę do leżenia, by się dobrze siedziało stożki do siedzenia, dobrze stało świetne buty…… kiedy umiesz się zatroszczyć sam o siebie te wszystkie gadżety są Ci absolutnie niepotrzebne. A co za tym idzie oszczędzasz czas na ich szukanie, pieniądze na ich wydanie i miejsce na ich trzymanie…

97. Metoda holistyczna która zaoszczędzi Ci czas i pieniądze.

Zamiast chodzić do masażysty, rehabilitanta czy terapeuty* (*w celu poznania siebie) wystarczy spotkanie z Technika Alexandra 😊

98. Nie ma żadnych przeciwwskazań

99. Rezultaty ją już w trakcie pierwszych zajęć

100. Masz narzędzie do samopomocy od pierwszych zajęć

Chcesz spróbować Techniki Alexandra?

 Umów spotkanie